Otevírací doba: 10:30 - 15:00   -   Využijte našeho Chatbota vpravo dole pro základní informace.


Úvod » Články, rady, návody » Co dát pod krbová kamna?

Co dát pod krbová kamna?

Plechy pod kamna slouží jako nehořlavé podložky pod a před topidla. Z bezpečnostních důvodů jsou nepostradatelná. Taktéž zamezují poškození podlah v okolí krbu či kamen.Na našich stránkách naleznete plechy pod kamna v různých typech, tvarech a velikostech. 

Tvar a velikost plechu je vhodné vybrat podle velikosti kamen a jeho umístění v prostoru s ohledem na bezpečnostní předpisy. 

Rohy jsou zabroušeny do malého oblouku. 

Podrobnější informace naleznete v kategorii Plech pod kamna na míru.


Jaká má být velikost plechu pod krbová kamna? 

Krbová kamna a krby, která jsou instalovaná na podlahu z hořlavého materiálu, je nezbytné opatřit ochrannou nespalnou podložkou přesahující půdorys těchto spotřebičů, a to v souladu s normou ČSN 06 1008. Norma nařizuje umístění nehořlavé podložky nejméně 300 mm před přikládacími a popelníkovými dvířky a 100 mm po zbylých stranách. Vhodná velikost před dvířky je ta, že když otevřete dvířka dokořán, hrana by měla být stále nad plechem.

Nehořlavá podložka znemožní vznícení podlahy z hořlavých materiálů a zabrání také žhavým uhlíkům vypadlým z topeniště zapálit okolní předměty. U krbů jsou tyto zásady podstatně přísnější než u krbových kamen. Zde norma vyžaduje umístit nespalnou podložku nejméně 800 mm před dvířky krbu a 400 mm do stran. Pečlivě si také prosím, prostudujte návod na obsluhu vašeho topidla, jelikož si výrobce vyhrazuje často právo na úpravu těchto odstupů a často vyžaduje přísnější protipožární opatření.
Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NzFjYT