Otevírací doba: 10:30 - 15:00   -   Využijte našeho Chatbota vpravo dole pro základní informace.


Úvod » Články, rady, návody » Stříška na komín – ano či ne?

Stříška na komín – ano či ne?

Jaký má komínová stříška význam?

Komínové stříšky jsou stále běžnější součástí komínových systémů a jsou běžně k vidění na řadě domů. Jaký má ale komínová stříška význam a má smysl si jí pořizovat?

Komínové stříšky kromě estetických důvodů hlavně chrání komín před deštěm a sněhem, podobně jako okapové systémy chrání zdivo a kontrolovaně svádí vodu tak, aby neohrozila základy domu. Vlhkost může narušit celou komínovou konstrukci, kdy komín neslouží, jak by měl nebo se mu obecně zkrátí životnost.


Kvalitní a používané komíny si s rozumnou mírou deště nebo sněhu samozřejmě poradí i bez stříšky, ale u vytrvalých dešťů nebo sněhových vánicích kromě navlhnutí komína hrozí natečení vody do komínového systému, kdy se může narušit i okolní zdivo, nebo poškodit kamna a při vytečení vody z kamen pak může hrozit i poškození podlahy. Toho si navíc nemusíte vůbec všimnout, pokud se jedná o chatu nebo chalupu, ve které zrovna nejste. Komínové stříšky ochrání váš komín a přebytečnou vodu odvedou.Výběr a montáž stříšky

Stříšky pasují na všechny komínové systémy, a stačí si jen komín změřit a podle jeho rozměrů si stříšku pořídit.

Pokud má Váš komín jiný rozměr než jaký máme v nabídce, není problém vyrobit stříšku na míru.

Doporučení je, aby stříška přesahovala přes okraj komína alespoň 5 cm pro lepší ochranu komína.

Namontování stříšky není nijak složité. Stříška se namontuje přímo na kouřovod pomocí objímek, které jsou součástí a poté již stačí jen utáhnout šrouby.
Vytvořeno systémem www.webareal.cz

Y2M3OTk1