Otevírací doba: 8:00 - 16:00   -   Využijte našeho Chatbota vpravo dole pro základní informace.


Úvod » Návod - stavba grilu

Návod - stavba grilu

Venkovní krby se staví za účelem zpříjemnění atmosféry při trávení času odpočinku. Neodmyslitelnou předností těchto je možnost volby konstrukce tak, aby mohly sloužit k různým úpravám a přípravám pokrmů.

 

 

Pro bytelný zahradní gril či krb je vhodné vykopat jámu do nezamrzající hloubky (podle oblasti asi 60–80 cm), vysypat ji štěrkem (jako drenáží) a na něm vybetonovat základovou desku nebo základový rám. Důležité je, aby v místě nezůstávala voda. Pokud to podceníme, může mráz s celou stavbou pohybovat a tím ji poškodit.

Materiálově je krb většinou zděný z cihel (vzorníky nabízejí stovky typů) nebo kamene, doplněný kovovými prvky. Na pracovní plochy je nejlepší leštěná deska z žuly. Na tepelně neexponovaných místech je možné použít třeba i dřevo, jako je tomu u pergol. Samotné ohniště vyžaduje provedení ze žáruvzdorných cihel (šamotek), které většina stavebníků zapomíná také spojovat žáruvzdornou maltou, což má po delším intenzivním topení za následek vysypání části spár. Nebo se dají využít různé ocelové komponenty ze silného materiálu, které nabízíme u nás na stránkých. Vyřeší vše za Vás.
 
Samotná kouřová komora s komínem je asi nejhezčí ve zděném provedení. Dá se ale také využít našich digestoří, ze kterých lze protáhnout kouřovod jakkoliv vysoko chcete.

 

 

Do krbu patří spodní rošt, ideálně s popelníkem, který umožní regulaci tahu. Nedílnou součástí je také grilovací nářadí s rošty a relativně levné elektromotorky, které nahradí několik hodin úmorného točení klikou. K lepšímu grilu patří i několika lampičkami osvětlená pracovní plocha, doplněná nerez dřezem a tedy i přívodem vody v provedení s nezámrzným kohoutem.

Představivosti se meze nekladou! Je opravdu jen na Vás, jakým způsobem svůj gril postavíte. Mrkněte se do Naší nabídky "Stavba své pomocí" na hromadu užitečných výrobků pro Váš nový gril! :)


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

OWY1YWFm